| 1700-551-444

התקנות מערכת גז לרכב

לא מעט ישראלים מתלבטים בשאלה, האם רצוי לבצע התקנת גפ"מ למכונית או שמא להשאיר אותה כפי שהיא ולנהוג על מערכת מונעת דלק. במאמר זה אנחנו נסביר בקצרה את היתרונות של התקנה זו וכן נלמד כיצד מבצעים התקנות מערכת גז לרכב בצורה נכונה.

בשביל שנבין כיצד מבצעים את ההתקנה, חשוב להבין מה זאת אומרת התקנות מערכות על גז לרכב באופן מעשי. מדובר למעשה במערכת אשר מותקנת ברכב לצד מערכות הדלק (ולא על חשבונן), אלו מערכות שמאפשרות לרכב לנסוע על גז ולא דלק. ניתן לתדלק את הרכב בגז בתחנות דלק רגילות. הסיבות שרבים בוחרים לבצע התקנה של מערכת זו הן, מדובר במערכות חסכוניות, מערכות נקיות ששומרות על הסביבה, ומערכות ששומרות על הרכב. באופן עקרוני התקנות מערכת גז לרכב היא עדיפה במובנים רבים על מערכות דלק לטווח הארוך גם בתקינות הרכב וגם בעלויות המצטברות.

התקנות מערכות גז לרכב מתבצעות במוסכים ואצל חברות אשר מתמחות בכך. מדובר בחיבור של בלון הגז אשר מתקינים בתא המטען של הרכב, דרך צינורות אל החלק הקדמי של הרכב, שם מותקן כפתור שמאפשר לנהג להעביר את הרכב למצב נסיעה על גז. במידה ונגמר לו הגז, הוא יכול לבצע מעבר לשימוש בדלק. לכן, מי שיש לו רכב מונע דלק, לא מוותר עליו אלא רק מתקין מערכת מקבילה לשימוש בגז.

בלון הגז אשר מותקן במסגרת התקנות מערכת גז לרכב, מוצב בתא המטען או בחלק אחר של הרכב, מן הסתם הוא תופס מקום ויש לקחת את זה בחשבון. נקודה חשובה שצריך לזכור, מדובר על מערכת מאוד חזקה, סגורה הרמטית שאיננה יכולה להתפוצץ גם במקרה של תאונה.

כאן צריך להדגיש את החשיבות של התקנות מערכות על גז לרכב במקומות מורשים ולא בכל חנות או בכל מוסך, אלא במקומות שמכירים ויודעים כיצד לבצע זאת. אם מחליטים לבצע התקנת גפ"מ למכונית (גז פחמני מעובה), במקום לא מורשה זה עלול לסכן את הרכב ואת הנהג.

אנחנו בגז חסכן מתמחים בהתקנות מערכת על גז לרכב, אנחנו מבצעים התקנות רבות מדי שבוע לכלי רכב מסוגים שונים. אתם מוזמנים לפנות אלינו בשביל לקבל מידע נוסף בתחום וכן בשביל לקבל הצעות מחיר אטרקטיביות. ניתן לפנות אלינו דרך האתר או בטלפון, אנחנו נשמח לעמוד לרשותכם.

גז חסכן - עוברים לנסיעה בגז!

או מלאו פרטיכם בטופס - והתחילו לחסוך

חייגו לטלפון

1700-551-444

החרושת 10, קריית מלאכי | gashaschan@gmail.com